Jacy specjaliści znajdą pracę w niszy związanej z ogrzewaniami? Przegląd wolnych wakatów.

furnace-tuneup-2-686

Branża centralnego ogrzewania obejmuje bardzo szeroki zakres miejsc pracy. Mamy tutaj zarówno sprzedawców i doradców klienta, instalatorów wykonujących systemy C.O., spawaczy, hydraulików, mistrzów kominiarskich i tak dalej. Nie da się ukryć, że w tej branży każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie – zarówno jako pracownik etatowy, jak również jako przedsiębiorca prowadzący własną firmę. Sprawdzimy jakie możliwości stwarza dziś rynek, gdzie najłatwiej znaleźć pracę i jaki biznes związany z branżą jest najbardziej dochodowy.

W dzisiejszych czasach przeważają kwestie ekologiczne

Dużo mówi się o smogu oraz o sporym zanieczyszczeniu powietrza zarówno na obszarach wielkich miast jak i wsi. Samorządy coraz śmielej mówią o możliwości wprowadzenia w życiu zakazu palenia węglem, lub paliwami stałymi w ogóle. Czy tutaj osoby związane z branżą C.O. mogą znaleźć łatwy kąsek? Oczywiście! Wystarczy założyć firmę, która będzie zajmowała się wymianą kotłów na paliwa stałe, na kotły gazowe (takie jak na przykład tutaj www.kotly-bialek.pl/oferta/kotly-co/kociol-mialowy/). Jesteśmy dosłownie o krok od wprowadzenia uchwał antysmogowych w miastach typu Kraków, Warszawa, czy Katowice. Jeśli ostatecznie przepisy te wejdą w życie, będzie to istna żyła złota dla tego typu przedsiębiorstw.

Zwłaszcza, że ludzie nie będą musieli wyciągać pieniędzy z własnej kieszeni na wymianę pieców, ale dostanę je w formie dotacji z budżetu miast, lub budżetu państwa. Dlatego nie grozi nam taka sytuacja, że ludzi nie będzie stać na te zmiany. Zdecydowanie warto dziś monitorować ten temat i w odpowiednim momencie albo wystartować z własną działalnością, albo przyjąć się do pracy na etacie jako instalator, spawacz, hydraulik, gazownik lub mistrz kominiarski. Z pewnością dla tego rodzaju specjalistów będą tutaj duże pieniądze do wzięcia.

Oprócz kwestii czysto ekologicznych wciąż mamy problem ze zbyt drogim ogrzewaniem

wuko WarszawaPoziom ekonomiczny przeciętnego obywatela Polski wciąż nie jest tak dobry jak ludzi żyjących za naszą zachodnią granicą, dlatego szukanie oszczędności jest wciąż w cenie. Na rynek co roku wchodzi cała masa nowych rozwiązań grzewczych, wprowadzane są coraz nowsze rozwiązania które zapewniają jeszcze bardziej ekonomiczne, a zarazem czystsze spalanie paliw stałych. Znów powrócić do łask mogą choćby piece zgazowujące drewno, występujące też pod nazwą kotłów na holzgas. W przeciwieństwie do tradycyjnych pieców, gdzie naturalnie możemy palić drewnem, są one o wiele bardziej ekonomiczne.

Zasada działania tych urządzeń polega na rozgrzewaniu drewna do bardzo wysokiej temperatury, dzięki czemu ulegają ono procesowi zgazowania. Palne gazy wytworzone w ten sposób spalane są w specjalnej komorze pieca, gdzie ogrzewają wodę w obiegu centralnego ogrzewania. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekonomiczne, ale również bardzo ekologiczne. Dlatego jeśli mamy klienta, który ma dostęp do dużej ilości drewna opałowego i szuka odpowiedniego dla siebie pieca, warto polecić mu właśnie takie rozwiązanie. Praca jako sprzedawca urządzeń centralnego ogrzewania jest bardzo intratna, jeśli tylko posiadamy dość wiedzy i monitorujemy na bieżąco nowe technologie wprowadzane na rynek.

1 odpowiedzi "Jacy specjaliści znajdą pracę w niszy związanej z ogrzewaniami? Przegląd wolnych wakatów."

  1. Teraz producenci urządzeń grzewczych bardzo odpowiedzialnie podchodzą do kwestii ekologii. To cieszy szczególnie gdy nadchodzi okres zimowy i widzimy przekroczone normy smogu w wielu miastach Polski. Czekam na czasu kiedy będzie można w zimie wyjść na spacer wieczorem bez obawy o zaczadzenie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*