Internet w firmie – czy da się bez niego obejść?

internetbusiness-1024x691

W dzisiejszych czasach nie można sobie praktycznie wyobrazić funkcjonowania bez dostępu do sieci. W internetu korzystamy nie tylko w czasie wolnym, ale przede wszystkim zawodowo. Żadna firma nie da więc rady działać bez dostępu do szybkiej i bezproblemowej sieci.

W każdej firmie z internetu korzysta się praktycznie na co dzień. Służy on do kontaktu z klientami, przesyłania ważnych dokumentów, robienia przelewów bankowych, kontaktu z urzędami oraz w wielu innych kwestiach. Każdy właściciel firmy powinien więc zadbać już na początku działalności o dobre łącze i sprawdzonego dostawcę usług internetowych. Wybór wśród operatorów jest aktualnie bardzo duży, zarówno w internecie stacjonarnym, jak i mobilnym.

Wybór konkretnej oferty powinien być uzależniony od tego, w jakiej lokalizacji znajduje się firma, ilu pracowników będzie korzystało z sieci oraz jaka jest specyfika branży. Zdecydowanie bowiem niektóre firmy potrzebują być online przez cały czas, inne natomiast – choć potrzebują internetu – niekoniecznie potrzebują być w sieci bez przerwy. Przykładowo – w dużych zakładach produkcyjnych, gdzie praca odbywa się przy specjalistycznych maszynach, internet jest nieco mniej potrzebny niż w przypadku pracowników biurowych, którzy zajmują się mailową obsługą klienta.

Prędkość internetu często pozostawia wiele do życzenia

speed testChoć internet ma dziś praktycznie każda firma, nie każda jest z niego zadowolona. Dostawcy internetu zwykle wiele obiecują w reklamach czy przed podpisaniem umowy, potem jednak okazuje się, że w rzeczywistości poziom usług jest o wiele niższy. Najczęściej mało satysfakcjonująca jest prędkość internetu, która zwykle jest sporo niższa niż to, co znajduje się w zapisach umowy z operatorem.

Warto wtedy dochodzić swoich praw, gdyż nie może być tak, że w ramach wieloletniej umowy płacimy za coś, czego w rzeczywistości nie otrzymujemy. Dużym problemem bywają też awarie sieci lub problemy z internetem podczas kiepskiej pogody, wiatru czy silnego deszczu. Spory problem miewają również firmy, których lokalizacja znajduje się z dala od większych czy mniejszych miast, a co za tym idzie – zasięg jest również niższy.

Szukaj sprawdzonej oferty internetowej

Ponieważ problemy z internetem są poważnym kłopotem dla działania firmy, warto zadbać o to, by podpisać umowę ze sprawdzonym operatorem, który dotrzymuje warunków umowy i dokłada wszelkich starań, aby wszystko było jak najwyższej jakości. Jeśli więc potrzebujemy internetu do sprawnej codziennej pracy, warto dobrze rozejrzeć się w ofercie operatorów, poczytać warunki świadczenia usług. Często bywa bowiem tak, że to, co słyszymy w reklamach, nie ma do końca odzwierciedlenia w tym, co podpisujemy w umowie.

Dobrym pomysłem jest zasięgnięcie opinii o danym operatorze wśród osób, które już korzystają z jego usług. To najlepszy sposób na sprawdzenie, czy faktycznie to, co operator obiecuje, ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. O dobry i sprawny internet warto się zatroszczyć, gdyż każde problemy z łącznością i nawet godzina offline mogą być w wielu firmach powodem zastoju w pracy czy w produkcji.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*