Hulajnoga do miasta i w teren. Recenzja Techlife X6

shallow-focus-photo-of-woman-holding-folded-electric-scooter-3803863

Coś innego, może mniej miejskiego, ale za to mocnego i szybszego. Hulajnoga elektryczna, która naprawdę może dać więcej frajdy i zabawy, a przy tym jest szybka i zwinna oraz nie tak ciężka, jak by się mogło wydawać. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o hulajnodze od Techlife, to właśnie masz okazję się przekonać, że ten model to prawdziwa bestia wśród pojazdów elektrycznych.

Niebanalny, a charakterystyczny design Techlife X6

Nie jest to bardzo popularna hulajnoga elektryczna. Być może dlatego, że promocją nie dorównuje Xiaomi, jednak w przypadku tego modelu samo nią jechanie jest doskonałym przeżyciem służącym za recenzję. Ale zacznijmy od wyglądu – jest charakterystyczny, bardzo nowoczesny, wręcz industrialny. Rury są nieregularne, moduł kierownicy można przestawiać, by dopasować ją do swoich rozmiarów, a łączenia między poszczególnymi elementami nie mają za zadanie niczego ukrywać.

Kolorystyka jest dość klasyczna, z dominującym kolorem czarnym i matową farbą. Mamy też podest o większej szerokości i drobnym deseniu, przeplatanką aluminium z chropowatą matą antypoślizgową, która umożliwia łatwiejszą stabilizację na hulajnodze. Jednak w przypadku designu najbardziej w oczy rzucają się amortyzatory. To element, który potraktowano jako dodatek do wyglądu modelu Techlife X6. Całość dopełnia podświetlenie podestu.

Konstrukcja kierownicy w modelu Techlife X6

W przypadku tej hulajnogi elektrycznej kierownica jest regulowana, co jest bardzo dużym plusem. Można łatwiej dopasować ją do swojego rozmiaru, przy czym nie jest to sprzęt dla dzieci. Solidna konstrukcja i prostota w przyrządach – tak można określić tę hulajnogę. Gumowe końcówki są trwałe i nie ślizgają się, tak jak w wielu przypadkach, zwłaszcza w miejskich modelach.

Prawa strona to manetka hamulca bębnowego tylnego, który doskonale reaguje na polecenia. Oprócz tego taką samą manetkę znajdziemy także na lewym mankiecie – w tym modelu za hamowanie odpowiadają dwa układy, drugi to hamulec tarczowy. Po prawej stronie znajduje się także montowany osobno do ramy wyświetlacz cyfrowy. Znajduje się na nim podstawowa informacja odnośnie do prędkości oraz stopnia naładowania baterii.

Kierownica jest modułowa, co oznacza, że silna konstrukcja udźwignie bardzo duży ładunek. Można dokupić specjalny bagażnik, w którym można wozić potrzebne rzeczy. Jest to bowiem hulajnoga zdecydowanie do zadań specjalnych i mocnych wrażeń podczas niecodziennych wyzwań.

Podest, amortyzatory i opony w Techlife X6

Podest jest długi i gładki, z dodatkowymi wypustkami i matą antypoślizgową, by lepiej zachowywać kontrolę nad równowagą podczas jazdy. Do tego jego szerokość pozwala na swobodne trzymanie dwóch nóg podczas jazdy. Co ważne, można do niego dokupić siodełko, by na tej hulajnodze jeździć dużo wygodniej.

Koła są dętkowe i pompowane, co daje dużo większą frajdę z jazdy, ale także większy komfort i bezpieczeństwo, co jest bardzo ważne. Z tyłu są amortyzatory, które doskonale pracują na wszystkich nierównościach, dając wrażenie absolutnej kontroli nad wszystkim. Baterię schowano pod podestem, nie jest ona jednak zbyt widoczna i nie przeszkadza w jeździe. Waga samej hulajnogi elektrycznej Techlife X6 to 18 kg, więc nie tak wiele, jak na takie osiągi. Do tego udźwig określany jest przez producent na 120 kg.

Osiągi i możliwości oraz realne wskazania Techlife X6

Hulajnoga elektryczna Techlife X6 to przede wszystkim wielka frajda z jazdy. Mamy tu bowiem świetne amortyzatory, doskonałe sterowanie, bezpieczne hamowanie i prędkość. No właśnie. Za prędkość odpowiada silnik o mocy aż 600 W, który umożliwia jazdę przy pełnej prędkości nawet przy pochyleniu do 15 stopni. Maksymalna prędkość software’owa wynosi 25 km/h, ale po odblokowaniu można tym sprzętem jechać nawet do 40 km/h.

Plusem jest bateria, bo to aż 13 Ah pojemności i zasięg nawet do 45 km. To oczywiście dane producenta, ale w tym przypadku nie myli się on bardzo dużo, więc na pewno możecie zrobić na tej hulajnodze 40 km. Baterię ładuje się jednak dość długo, bo może to zająć nawet do 7 godzin. Jednak przy takim zasięgu nie powinien to być aż taki problem. Bateria jest do tego bardzo wytrzymała i nie traci mocy po kilkunastoprocentowym spadku zasilania. To wielki plus tego modelu.

Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę na jakość jazdy. Jest wygodnie, niezwykle stabilnie – dzięki amortyzatorom – a przy tym także szybko. Dodatkowo hulajnoga ta nie jest bardzo ciężka, a składa się ją jednym przyciskiem. Dodatkowo można złożyć także końcówki kierownicy oraz dokupić pokrowiec, by łatwiej było ją przechowywać czy przewozić. Jest to model modułowy, więc możliwości dodawania bagażnika, siodełka czy innych elementów jest tu naprawdę istotny. Co więcej, dzięki amortyzatorom można spróbować się także w offroadzie, a frajda z jazdy jest nie do zapomnienia.

Wybierz taki model, który sprawi Ci radość

W jeździe hulajnogami chodzi o wiatr we włosach i przyjemność. Jeśli myślisz o zakupie modeli X6 od Techlife, z pewnością będziesz mógł doświadczyć tego, czego nie znajdziesz w typowo miejskich hulajnogach elektrycznych. A jeśli dalej nie wiesz czy dobrze wybrałeś, to sprawdź opinie techlife x6.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*