Grzyb w akademiku? Jak temu zaradzić?

ceilingA

Pomówimy o pleśni w akademiku. Jest to rodzaj grzyba, który będzie dobrze się czuł, jeśli znajdzie wilgotną powierzchnię i występuje głównie w tej części pomieszczenia, gdzie jest wilgotno przez cały czas. Najczęściej atakuje akademicką kuchnię i łazienkę. Może też pojawić się w lodówkach, w piwnicy winnej lub w wyrobach skórzanych. Jest to bardzo przykry problem i powoduje szkodę na jakiejkolwiek powierzchni, na której rośnie. Ten grzyb jest również bardzo szkodliwy dla zdrowia, szczególnie jeśli wystąpi reakcja alergiczna, kiedy studenci – alergicy są narażeni na zarodniki pleśni.

Kiedy masz dość tego problemu i chcesz się zabrać za usuwania pleśni upewnij się, że używasz właściwych materiałów do tego zadania. Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że masz na sobie odpowiednią odzież ochronną jak i maskę na twarzy i rękawiczki, aby uniknąć narażania się na jakiekolwiek formy tego okropnego grzyba. Należy również upewnić się, że obszar, w którym pracujesz jest dobrze wentylowany.

Niektóre z tych wskazówek pomogą ci w ramach usuwania grzyba z akademika:

• Wokół zaatakowanej powierzchni musisz usunąć wszystkie niechciane materiały, które również zostały zaatakowane na całym tym obszarze przez grzyba.
• Mimo, że można otworzyć okno, upewnij się, że drzwi do pokoju są zamknięte aż do końca zadania usuwania pleśni – daje to pewność, że zarodniki pleśni nie rozprzestrzeniają się do innych pomieszczeń, co mogłoby rozpocząć nowy wzrost pleśni.
• Ocet, roztwór mydlany lub wybielacz – jeden z tych środków użyj na powierzchni, która została zaatakowana, a następnie trzeba to wszystko porządnie szorować za pomocą pędzla lub gąbki.
• Zmyj powierzchnię dużą ilością czystej, chłodnej wody i wytrzyj to do suchą szmatką z frotty, aż będziesz pewny, że jest ona naprawdę sucha.
• Po zakończeniu usuwania pleśni bardzo ważne jest, aby zastosować środek dezynfekujący. Trzeba zdezynfekować całe pomieszczenie, a nawet rozpylać w obszarach, które nie mają grzyba.
• Włóż wszystko, co zostało użyte do usuwania pleśni do worku na śmieci, uszczelnij go i wyrzuć. Upewnij się, że jest odpowiednio uszczelniony.

Pamiętaj o higienie osobistej

Gdy wyrzucisz już ten worek plastikowy z zawartością musisz się upewnić, że porządnie umyłeś ręce, ramiona i twarz, mimo że miałeś na sobie rękawiczki i maskę. Mogą być tam jeszcze zarodniki pleśni – z usuwania więc musisz upewnić się, że nie ma ich na twoim ciele. Należy także wyprać ubrania w gorącej wodzie, aby upewnić się, że nie ma na nich żadnych zarodników pleśni. Aby uniknąć powtarzania się ataku grzyba musisz upewnić się, że wszystkie pomieszczenia w akademiku są dobrze wentylowane, aby zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza.

Firma zewnętrzna

Jeśli jednak nie udało cię uporać z tym problemem bądź też wrócił będziesz musiał już zwrócić się po profesjonalną pomoc. Możesz np. skorzystać z usług usuwania wilgoci, pleśni i grzybów oferowanych przez http://uslugi-karaczan.pl/ zrobią to szybko, skutecznie i w dobrej cenie, dlatego właśnie z nimi na pewno uporasz się w odniesieniu do tego uporczywego problemu.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*