Jaki wpływ na funkcjonowanie firmy na wynajem biura serwisowanego?

004a_d7b2

O tym, w jaki sposób uczynić przestrzeń do pracy bardziej ergonomiczną napisano już naprawdę wiele, ale z jakiegoś powodu rzadko mówi się o tym, że doskonałym sposobem na ułatwienie sobie pracy jest wynajem biur serwisowanych.

Utrzymanie biura w porządku

Większość firm, które odniosły sukces, mogła iść tą drogą, ponieważ ich właściciele zdecydowali się na powierzenie pewnych zadań na zewnątrz. I obejmuje to rzecz jasna klasyczny outsourcing, ale i biura serwisowane działają w podobny sposób. Obsługa recepcyjna czy utrzymanie porządku to zadania, których nie trzeba wykonywać we własnym zakresie, dlatego w najbardziej prestiżowych lokalizacjach (jedną z najgłośniejszych ostatnio jest na przykład The Warsaw Hub) wszystko to wchodzi w zakres serwisu biura.

Jest to to tym ważniejsze, im mniejszy zespół ludzi pracuje w biurze. Trudno przecież sobie wyobrazić, żeby z trojga czy czworga pracowników jeden co chwilę odrywał się od pracy, w celu zajęcia się jakimiś dodatkowymi obowiązkami.

Prestiżowa lokalizacja

Warto też wspomnieć o tym, że biura serwisowane to coraz częściej nie tylko kwestia samej obsługi przestrzeni biurowej, ale szerzej – dostępności różnych usług w danej lokalizacji. W najbardziej prestiżowych punktach (o których możesz przeczytać więcej na stronie https://biuraserwisowane.pl/biura-serwisowane) poza typowo biurowymi usługami działają też kawiarnie, restauracje czy siłownie. Normą też na szczęście stają się już nie tylko parkingi, ale też rowerownie. Biura serwisowane w takich miejscach cieszą się większym zainteresowaniem, ponieważ korzystanie z nich pozwala na uporządkowanie dnia pracownikom. W wielu firmach, w których liczy się elastyczność, będzie to miało znaczenie.

Pomoc w ustaleniu elastycznych godzin pracy

Biura serwisowana swego czasu były wynajmowane na dość sztywnych zasadach, dziś jednak zdecydowanie bliżej im do klasycznego najmu biur. W szczególności chodzi o to, że swoją przestrzeń można dość dowolnie zaadaptować do potrzeb własnych pracowników czy można dość elastycznie ustalać godziny pracy. To ostatnie wynika wprawdzie raczej głównie z wydłużenia działań recepcji biurowca, ale faktem jest, że kilka lat temu wynajmując biuro serwisowane, trzeba się było liczyć z nieco większymi ograniczeniami.

Szansa na rozwój dla mniejszych biznesów

Tym, co z punktu widzenia przedsiębiorców stanowi chyba największą zmianę, to większa dostępność biur serwisowanych. Spora ich część działa w najbardziej prestiżowych biurowcach, ze względu na zwiększoną konkurencję na rynku. Dzięki temu dziś można już stosunkowo łatwo znaleźć takie biuro, w którym układ, zakres usług dodatkowych i ceny będą dobrze ze sobą współgrały. Mówiąc dosadniej – biura serwisowane przestały być postrzegane jako udogodnienie tylko dla największych firm, a stały się rozsądnym i pożądanym rozwiązaniem, co dotarło też do administratorów przestrzeni biurowej. Ci z kolei w porozumieniu z deweloperami potrafią zaplanować przestrzeń użytkową budynku w taki sposób, żeby lepiej ona odpowiadała potrzebom małych grup roboczych pracujących w niezależnych biurach połączonych głównie usługami serwisowymi.

Możliwość skupienia się wyłącznie na swoim biznesie

Oczywiście można sobie wyobrazić scenariusz, w którym firma podpisuje umowy z podwykonawcami czy to na obsługę korespondencji, czy usługi porządkowe, jednak taki układ w porównaniu z biurem serwisowanym ma jedną zasadniczą wadę. Otóż w przypadku biur serwisowanych ani negocjacje tych umów, ani egzekwowanie ich zapisów nie ciążą już na przedsiębiorcy, więc ma się zapewniony komplet usług, ale w ogóle nie trzeba się w to angażować. To znaczy, że można w całości poświęcić się temu, co przynosi zysk i chyba trudno o lepsze podsumowanie tego, dlaczego biura serwisowane dla wielu firm są najlepszym rozwiązaniem nie tylko na dziś, ale i na przyszłość.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*