Torby jako ekologiczny pomysł na gadżety reklamowe

food-6571583_1280

Torby, kosmetyczki i kuferki na kosmetyki to jedne z najbardziej pożądanych spersonalizowanych przedmiotów przez firmy do promocji. Są unisex, mogą być wykonane w różnych rozmiarach, mogą służyć do włożenia wszystkiego, czego potrzebujesz podczas podróży, dzięki czemu takie gadżety reklamowe Kielce są naprawdę przydatne i nigdy nie jest ich za dużo w naszej szafie.

W tym okresie wymagania firm skupiają się na torbach wykonanych z naturalnej bawełny lub RPET (tworzywo sztuczne z recyklingu), dla wyboru przyjaznego dla środowiska. Nie wszyscy jednak wiedzą, że chcąc pozostać w kontekście zrównoważonego rozwoju, można wziąć pod uwagę inne materiały i być może są one jeszcze mniej napompowane. Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci w wyborze i otworzy Cię na nowe możliwości.

Bawełna z recyklingu

Bawełnę regenerowaną uzyskuje się poprzez całkowity recykling starej odzieży lub odpadów z innych procesów. Ten materiał ma bardziej szorstką teksturę niż zwykła bawełna. Dostosowanie torby z bawełny z recyklingu można wykonać tak, jak w przypadku zwykłej bawełny.

Juta

Juta to tkanka roślinna pozyskiwana z zmacerowanej kory roślin uprawianych w krajach tropikalnych. Jest:

  • nadająca się do recyklingu,

  • biodegradowalna,

  • bardzo odporna.

Sprawdzi się zwłaszcza w połączeniu z letnią promocją. Możesz mieć ciekawe mieszanki bawełny z jutą, pozostawiając jutową bazę dla większej wytrzymałości i rozwijając bawełniany sprzęgło, aby połączyć naturalne materiały z surowym kolorem.

Korek

Korek jest materiałem przyjaznym dla środowiska, który pochodzi z kory rośliny zdolnej do samoregeneracji, a następnie wykonanie przedmiotów z tego materiału ma niewielki wpływ na środowisko. Korek wyróżnia się izolacją akustyczną i termiczną par excellence, a także jest w 100% odnawialny i nadaje się do recyklingu.

Papier

Jest to papier w 100% z recyklingu i nadający się do recyklingu, wykonany z materiałów odpadowych, przyjazny dla środowiska, odporny, wodoodporny i nadający się do prania ręcznego. To naprawdę ciekawy i oryginalny materiał jeśli chodzi o wykorzystanie go na gadżety reklamowe typu torby.

Frotte

Tkanina frotte wykonana jest z bawełny, więc i ten materiał należy zaliczyć do ekologicznych. Torby wykonane z tego materiału są miękkie, zmywalne i wielokrotnego użytku. Również w tym przypadku będziesz naprawdę oryginalny!

Filc

Filc to naturalny materiał pozyskiwany z filcowania włókien wełnianych. Proces ma niewielki wpływ na środowisko, a tkanina jest w 100% biodegradowalna. Torba wykonana z tej tkaniny jest szczególnie odpowiednia na zimowe promocje.

Włóknina

Tak, nawet bardzo popularną włókninę można określić jako ekologiczną! W rzeczywistości jest uzyskiwany z polipropylenu w procesie prasowania termoplastycznego: materiał pochodzący z recyklingu i w 100% nadający się do recyklingu, zmywalny, ekonomiczny, który ma znaczną wytrzymałość i odporność na wagę, dzięki czemu idealnie nadaje się do produkcji toreb na zakupy.

TPU

TPU jest przedstawiany jako ekologiczne i zielone rozwiązanie, ponieważ jest całkowicie wolny od PVC i rozpuszczalników, takich jak benzen i toluen. Swoim wyglądem przypomina gumę, jest wytrzymały i elastyczny. Zdecydowanie ważna alternatywa dla klasycznego PVC!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*