E-mail marketing – kto i gdzie jeszcze z niego korzysta?

pexels-photo (2)

E-mail marketing jeszcze kilka lat temu był jedną z najpowszechniejszych form reklamy, jednak z biegiem czasu znacznie stracił na wartości. Problemem w dużej mierze były wiadomości spamujące, które zniechęcały użytkowników Trudno było bowiem wyróżnić się tłumie wiadomości, które szybko i przy pierwszym zetknięciu z nimi lądowały w wirtualnym koszu.

E-mail marketing polega na wysyłaniu informacji o ofercie czy produktach firmy klientom lub potencjalnym klientom, którzy zgodzili się na przesyłanie takich treści marketingowych. Jeśli zgody klienta nie ma, takie wiadomości to zwykły spam, który jest traktowany dosyć ostro – wyrzuca się go natychmiast bez czytania. E-mail marketing jest więc trudną formą internetowego marketingu. Aby realizować go dobrze, trzeba działać sprawnie i profesjonalnie. Sprawdzony marketing link to prawdziwa baza wiedzy na temat nowoczesnych strategii marketingowych i ciekawych środków przekazu. Warto się z nią zapoznać, dzięki czemu łatwiej będziemy mogli zaplanować działania reklamowe i strategie marketingową.

Kiedy maile działają, a kiedy nie?

W dzisiejszych czasach e-mail marketing nie jest stosowany tak powszechnie, jak jeszcze kilka lat temu. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnej mocy działania. Informacje na maila o różnych promocjach czy nowej ofercie to doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą stałych klientów nagradzać ciekawymi formami promocji lub zachęcić ich do ponownych zakupów. Z takiej opcji korzystają między innymi sklepy sportowe, z ubraniami, z książkami czy sprzętem gospodarstwa domowego. Maile od znanych firm są przez klientów widziane zupełnie inaczej niż wiadomości spamujące. Oczywiście, trzeba mieć świadomość, by takie wiadomości były odpowiednio dawkowane. Nie można na co dzień wysyłać do klientów różnych wiadomości, gdyż szybko zaczną być oni zmęczeni i zrezygnują z subskrypcji. Wszystkie informacje powinny być wysyłane regularnie, ale nie za często.

E-mail marketing uzupełnia inne działania

Skuteczny e-mail marketing, choć nie jest najpopularniejszą firmą marketingu w sieci, z pewnością może być wykorzystany jako jedno z działań uzupełniających, które zwiększają siłę innych narzędzi reklamowych. Oprócz wysyłania oferty do klientów na maila firmy powinny zadbać o dobrą stronę internetową i pozycjonowanie, a także o obecność mediach społecznościowych. Bez tego nie da się w dzisiejszych czasach budować świadomości marki w umysłach odbiorców. To szczególnie ważne w przypadku nowych marek i produktów, które dopiero pojawiły się na rynku. Trzeba bowiem na wiele różnych sposobów poinformować klientów o działalności i istnieniu konkretnego produktu. Dobry marketing, łączący w sobie wiele narzędzi, to jeden z wyznaczników sukcesu w prowadzeniu biznesu.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*