Cykl działania systemu magazynowego – krok po kroku

pexels-photo-4481329

Systemy magazynowe za każdym razem muszą się wiązać z inwestycją. Warto więc pamiętać, że wyłącznie kompleksowe podejście do tego tematu już od samego początku może pomóc Ci dojść do odpowiedniego rozwiązania magazynowego dla Twojej firmy i związanych z nią planów. Jeśli właśnie stajesz przed decyzją o tym, jaki ma być nowy layout magazynu – jesteś w dobrym miejscu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co ważne w tym zakresie tematycznym.

Krok 1: przeanalizuj dane dotyczące ruchu

Aktualne i oczekiwane dane dotyczące ruchu rejestrowane muszą być już w procesie rozbudowanej analizy. Już na tym początkowym etapie można zidentyfikować słabe punkty w istniejących procesach i odblokować pełny potencjał zoptymalizowanych procesów. Szczegółowy raport podsumowuje wyniki analizy w łatwo zrozumiały sposób.

Krok 2: optymalne zaprojektowanie procesów

Wspólnie z osobą odpowiedzialną w Twojej firmie firma odpowiedzialna za stworzenie layoutu wyciągnie potencjał optymalizacji istniejących procesów w oparciu o dostępne dane analityczne. Pomaga to:

  • zwolnić moce produkcyjne,

  • obniżyć koszty operacyjne,

  • zoptymalizować procesy.

Krok 3: dynamiczna symulacja procesów

Ale sprawy nie kończą się na planowaniu. Po nakreśleniu procesów powinna nastąpić ilustracyjna, dynamiczna symulacja. W późniejszej szczegółowej analizie indywidualnie zaplanowane etapy procesu są sprawdzane i w razie potrzeby korygowane. Zaletą tej symulacji jest to, że nie są wymagane żadne interwencje w istniejące procesy w magazynie i można uniknąć kosztownych błędów.

Krok 4: wdrożenie zoptymalizowanych procesów

Nowe rozwiązanie może zostać wdrożone po osiągnięciu optimum dla obecnych i przyszłych wymagań. Szybkie wykonanie prac konwersyjnych w ustalonym terminie jest tak samo oczywiste, jak bezpieczne wdrożenie IT i WMS przez naszych doświadczonych techników.

Krok 5: sprawne uruchomienie magazynu

Zanim system zostanie uruchomiony na stałe – technicy na miejscu przeszkolą Twoich pracowników z nowych procesów. Końcowy test wydajności gwarantuje przekazanie zgodnie ze specyfikacją i płynne przejście do codziennej pracy.

Może się na przykład okazać, że najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku będzie system regałów o strukturze plastra miodu – szczególnie tam, gdzie wymagane są duże prędkości dostępu. Niezwykle wydajny system działa na zasadzie wymiennej kasety i może być obsługiwany i łączony w sieć w pełni automatycznie. Koncepcja zachwyca absolutną spójnością i łatwą obsługą.

Nawet w przypadku różnych wymiarów kaset, system przechowywania o strukturze plastra miodu optymalnie wykorzystuje dostępną przestrzeń dzięki minimalnym wymiarom podejścia. Żaden inny system pamięci masowej nie oferuje większej pojemności przy tak małym zapotrzebowaniu na miejsce.

Alternatywą jest nieco odchudzony system magazynowania w kształcie plastra miodu, który umożliwia bezpośredni dostęp do przechowywanych towarów bez czekania. Maszyny przetwarzające można podłączyć bezpośrednio za pomocą specjalnie zaprojektowanych punktów dostępowych.

Dlaczego SEO jest ważne?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*