Dress code w pracy i poza nią – robimy przegląd szafy

jersa-sklep-producenta-08

Dress code to zasady ubierania się, które zwykle kojarzymy przede wszystkim z pracą i obowiązkami zawodowymi. Okazuje się jednak, że także w sytuacjach poza pracą bardzo często trzeba stosować się do zasad dress code’u. Warto więc mieć w szafie nie tylko takie ubrania, które są dla nas wygodne i które lubimy, ale również kilka zestawów takich stylizacji, które sprawdzą się na różne okazje.

Do różnych zasad ubierania się jesteśmy przyzwyczajeni w pracy. Bardzo często w biurze trzeba ubierać się zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi. Dotyczy to osób, które pracują w dużych korporacjach, ale również w biurach, urzędach i instytucjach. Ubranie jest istotne także wszędzie tam, gdzie pracownicy zajmują się bezpośrednią obsługą klienta. Ich wizerunek ma bowiem bezpośredni wpływ na to, jak postrzegana jest firma i na budowanie zaufania klientów. Poza pracą również zdarzają się sytuacje, gdy musimy się ubrać elegancko, nierzadko zupełnie inaczej niż nasz prywatny, ulubiony styl. Elegancji wymagają wszelkie uroczystości rodzinne, śluby, wesela, chrzciny, komunie. O ubiór musimy zadbać również wtedy, gdy idziemy do teatru, filharmonii czy innej instytucji kultury. Dżinsy czy t-shirty w takich miejscach są raczej niedozwolone i mogą świadczyć o braku szacunku dla artystów.

Jak znaleźć dobrą kreację na wyjątkowe okazje?

W przypadku pań najlepszymi kreacjami na większe wyjścia są stylowe, eleganckie sukienki. W tej dziedzinie mody wybór jest na tyle duży, że bez problemu znajdziemy ubranie idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Jeśli chcemy, aby sukienka służyła nam dłużej niż tylko przez jeden sezon, warto wybierać kreacje o klasycznym, ponadczasowym kroju. Będzie można je wtedy nosić nawet przez kilka lat bez obaw, że będziemy wyglądać niemodnie. Wybierając elegancką kreację zwracajmy uwagę także na to, by była dopasowana do naszej figury. Mało która osoba może założyć dosłownie każdy krój i będzie w tym wyglądać dobrze. Panie niskie potrzebują innych sukienek niż osoby bardzo wysokie. Szczupłe osoby dobrze wyglądają natomiast w sukienkach, w których osoby o bardziej pełnych kształtach nie do końca dobrze się prezentują. W poszukiwaniu odpowiedniej kreacji zwracajmy więc uwagę na takie ubrania, które wyeksponują walory naszej figury, natomiast ukryją wszelkie mankamenty. Nawet, jeśli są to tylko takie mankamenty, które przeszkadzają nam, a nikt poza nami ich nie widzi.

Gdzie kupować dobrej jakości sukienki?

Jeśli szukamy dobrej, eleganckiej sukienki sklep z ubraniami powinien być dobrze wyposażony, mieć w ofercie wiele modeli, wzorów, a także rozmiarów. Warto też zwracać uwagę na jakość sukienek. Te z najtańszych sieciówek raczej są dosyć jednorazowe – po pierwszym praniu mogą się prezentować dosyć słabo. Stawiajmy na dobre, solidne materiały, profesjonalne uszycie. Nawet kilka dobrej jakości ubrań będzie lepszym rozwiązaniem niż kupowanie niezliczonych ilości tanich sukienek o słabej jakości. Na dobrych ubraniach nie warto oszczędzać, gdyż długo zachowują fason i nawet po wielu praniach mają żywe kolory i prezentują się tak samo dobrze jak tuż po ich zakupie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*