Dowiedz się dlaczego powinieneś pomyśleć o stramingu na stronie swojej firmy

IMG_2119

Transmisja streamingu wideo to dzisiaj popularny sposób dostarczania zarówno audio, jak i wideo informacji dla stałych klientów lub tych potencjalnych. Można ustawić określony czas, gdy prezentacja wideo jest dostępna i użyć jej jej jako narzędzia marketingowego bądź szkoleniowego.

Krok do przodu w rozwoju firmy

Zasadniczo do tej pory zapewne tworzyłeś wcześniej prezentację – dzisiaj mogą być one na żywo dla klientów lub oddziałów, które mogłyby zostać pobrane w określonym czasie, więc w tym samym czasie liczba osób zalogowanych do strumienia wideo będzie większa. Możesz ustawić dostęp poprzez członkostwo w seminarium internetowym tylko dla członków lub udostępnić je wyłącznie osobom z zaproszeniem do udziału w konferencji.

Łatwa konfiguracja

Czat do live streamingu również można skonfigurować, tak aby osoby oglądające seminarium mogły zadawać pytania. Może to zapewnić połączenie, które może okazać się niemożliwe, jeśli będziesz polegać na bardziej wyrafinowanych wideokonferencjach, które miałeś do dyspozycji w firmie do tej pory. Jeśli zdecydujesz się na takie podejście, możesz zapisać prezentację jako podcast, który mógłby zostać użyty w późniejszym terminie dla nowych klientów lub nowych oddziałów.

Seminaria w live streamingu a konwersja

Rozwój wysokiej jakości seminariów internetowych może w znaczący sposób przyczynić się do rozwoju także i Twojej witryny. Większość osób patrzy na dalsze kształcenie w dziedzinach, które wnoszą do nich osobisty lub zawodowy interes. Jeśli możesz zorganizować seminarium internetowe oparte o opłatę lub tylko dla członków, prawdopodobnie zwiększy to natężenie ruchu w Twojej witrynie i zwiększy potencjał budowania listy klientów bądź potencjalnych kontrahentów (zobacz również czym jest facebook streaming).

Jest tak wiele narzędzi dostępnych dla przedsiębiorców, ale wydaje się, że postępy technologiczne mogą być przerażające dla tych, którzy rozumieją biznes, ale boją się korzystania z technicznych aspektów na jego korzyść.

Skąd brać pomoc?

onestream_800x600Freelanarzy, jak i firmy specjalizujące się w zawartości wideo i audio mogą pomóc Ci w opracowywaniu i wykonaniu wysokiej jakości video streamingu dla Twojej witryny. Korzystanie z stramingu video może zapewnić Ci poczucie profesjonalizmu, którego brakuje w innych prezentacjach online np. u konkurencyjnych firm.

Dlaczego jest to aż takie ważne?

Dodanie dźwięku zapewnia osobiste połączenie z klientami, ale dodanie reklam w ramach streamingu video stanowi element procesu, którego nie należy minimalizować. Większość ludzi chce wiedzieć, z kim ma do czynienia i jeśli będą mogli Cię widzieć i usłyszeć, mogą poczuć się lepiej, zdolni do zwiększenia poziomu zaufania w stosunku do Ciebie i Twojej firmy w Internecie.

Poszerz swoje horyzonty!

Wraz z rozwojem przestrzeni dyskowej komputera i szybkości przetwarzania wideo – streaming live staje się być wysoce pożądaną standardową prezentacją materiałów online. Koszty związane z przesyłaniem wideo w ten sposób mogą być dodatkowo mniejsze niż sobie wyobrażasz. Zatem być może nadszedł czas, aby zbadać swoje możliwości?

1 odpowiedzi "Dowiedz się dlaczego powinieneś pomyśleć o stramingu na stronie swojej firmy"

  1. Dzięki za artykuł! Właśnie szukałem czegoś na temat streamingu w biznesie. Chcę uruchomić transmisję online z naszych szkoleń firmowych i szukam odpowiedniego sprzętu do tego celu. Czy na przykład tego typu tablety przemysłowe będą się do tego nadawać?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*