Dlaczego większość kursów angielskiego nie przynosi odpowiedniego efektu?

kursy angielskiego lead photo

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest podstawą, bez której trudno jest nie tylko podróżować, ale również zdobyć dobrą pracę. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na rozpoczęcie kursu angielskiego mając nadzieję, że szybko zobaczą postępy. Niestety, rzeczywistość może rozczarować. Okazuje się, że większość kursów nie przynosi odpowiedniego efektu a poznanie języka zajmuje naprawdę wiele czasu. Dlaczego tak się dzieje?

Brak dostosowania do indywidualnych potrzeb

Każda osoba, która podejmuje decyzję o nauce języka angielskiego startuje z innego poziomu. Jedni zaczynają od zera, inni mieli już styczność z językiem angielskim w szkole. To jednak nie wszystko. Różnimy się również predyspozycjami – niektóre osoby lepiej zapamiętują tekst, który przeczytają, inne muszą praktycznie wykorzystywać nowo zdobytą wiedzę. Jeszcze inne układają piosenki lub uczą się przez przepisywanie. Tymczasem kursy językowe uczą wszystkich w ten sam sposób, co nierzadko przyczynia się po prostu do tego, że nauka nie jest skuteczna, męczy i sprawia nam trudności. Jeśli czujesz, że w takim właśnie kursie uczestniczysz – zastanów się nad zmianą, na kurs, który wykorzystuje różnego rodzaju metody nauki oraz różnorodne ćwiczenia. Doskonałym przykładem są wciąż cieszące się popularnością kursy od ESKK.

Nieatrakcyjna forma

Nawet jeśli jesteś bardzo zmotywowaną osobą, kurs języka angielskiego może nie pomóc ci jeśli będzie miał nieatrakcyjną formę. Konieczność nauki słówek bez znajomości kontekstu, nieporęczne, grube podręczniki, w których trudno znaleźć ważne informacje a nawet znudzony głos lektora – to wszystko przyczynić może się do tego, że uznasz kurs językowy za niepotrzebnie stracony czas. To zaś najprostsza droga do tego by stracić entuzjazm i motywację do nauki a tym samym zaprzepaścić swoje plany.

Stare metody nauczania

Wszyscy doskonale wiemy, że aby skutecznie uczyć się języka obcego trzeba go po prostu używać. Nie tylko czytać i pisać, ale również mówić i słuchać. Prowadzić dialogi, odgrywać scenki, korzystać z różnych źródeł. Nie tylko tak standardowych jam podręczniki, słowniki czy notatki, ale również z filmów, muzyki i prezentacji multimedialnych. Wówczas nauka pobudza wszystkie obszary naszego mózgu, przez co zapamiętujemy lepiej Tymczasem wciąż jeszcze wiele kursów oferuje nam stare, nieskuteczne i nużące metody nauczania, które nie są w stanie przynieść dobrych efektów.

Niepraktyczność

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach większość z nas żyje aktywnie. Każdego dnia mamy na głowie sporo obowiązków, które sprawiają, że nie jesteśmy w stanie wygospodarować kilku godzin na naukę jednego dnia. Znacznie częściej uczymy się w wolnych chwilach – podczas dojazdu do pracy, popołudniowego relaksu czy przed snem. Tymczasem wiele kursów, również tych korespondencyjnych i dostępnych online wciąż wymaga od nas skupienia przez zbyt długi czas, co zwyczajnie sprawia, że w codziennym pośpiechu nie jesteśmy w stanie wykorzystać możliwości kursu. Mówiąc inaczej, jest on po prostu niepraktyczny. Dobry kurs to taki, który dopasowany jest do naszego stylu życia i pozwala nam uczyć się w elastyczny sposób.

Co zrobić jeśli uczestniczę w takim kursie?

Nie da się ukryć, że jeśli uczestniczysz w kursie, który posiada wyżej wymienione wady może zniechęcić cię do pogłębiania swojej wiedzy. Dlatego też nie warto kluczowo trzymać się podjętej raz decyzji. Tym bardziej, że obecnie mamy do wyboru naprawdę sporo nowoczesnych kursów, które są dostosowane do naszych potrzeb a przy tym uczą skutecznie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*