Dlaczego tak ważne jest dbanie o morale całego zespołu?

adobestock_213507284_800x533

Jakość współpracy poszczególnych pracowników w firmie wpływa na osiągane wyniki przez przedsiębiorstwo. Przecież nie ma człowieka, który zna się idealnie na wszystkim. Dlatego każdy szef powinien dbać o współpracę pomiędzy poszczególnymi osobami, które pracują w firmie. Jednym z pomysłów na lepsze poznanie się całego zespołu jest zorganizowanie jakiegoś wyjazdu integracyjnego, gdzie można poznać się lepiej, ale również poćwiczyć lepszą komunikację poprzez na przykład jakieś gry terenowe.

Na czym polegają gry miejskie?

Organizując takie gry miejskie dla swoich pracowników należy postarać się, aby dobrze oni się przy tym bawili, bo jest to przecież ich czas wolny.  W czasie takich rozgrywek trzeba także wykorzystać swój spryt, ale również należy dokładnie przemyśleć swoją strategię w tej grze oraz całej grupy, w której jesteśmy.  Przy takiej formie zabawy ćwiczymy też współpracę w grupie z innymi ludźmi, z którymi na co dzień na przykład wykonujemy wiele ważnych projektów dla firmy.  Wtedy uczestnicy tej gry są podzieleni na kilka grup i szukają poszczególnych wskazówek, aby zdobyć główną nagrodę w tej grze. Wszystkie osoby uczestniczące mają także odrobinę adrenaliny oraz powinna się między poszczególnymi grupami wytworzyć zdrowa rywalizacja o to kto szybciej osiągnie dany cel.  Każda drużyna startująca w tej rozgrywce musi wypełnić szczegółowo zaplanowany scenariusz, aby liczyć się w walce o końcowy triumf.

Dlaczego gry miejskie mogą być dobre na integracje większej grupy?

Wielu szefów wie jak ważny jest team building w firmie – dlaczego trzeba dbać o morale. Idealna formą do ćwiczenia różnych umiejętności związanych ze współpracą są właśnie gry terenowe.  W czasie takiej formy rozrywki osoby będące w grupie mogą zbliżyć się do siebie, ponieważ będą wtedy musieli wykonywać poszczególne zadania zespołowo, aby zaliczać kolejne etapy gry.  Dlatego najlepiej, aby w danej grupie byli ludzie, którzy ze sobą pracują lub często mają kontakt w czasie wykonywania swoich obowiązków służbowych. Uczestnicząc w takim spotkaniu integracyjnym możemy także zapomnieć o problemach dnia codziennego i na chwilę się przynajmniej odprężyć, co może spowodować, że poznamy niektórych ludzi od tej trochę fajniejszej strony. Dość łatwo także można zauważyć w czasie takiej gry kto czuje się dobrze w roli lidera i ma jakieś cechy przywódcze. Wielu przełożonych może w takim momencie sprawdzić jak w danej roli radzi sobie dany pracownik. Osoby pracujące przy biurku będą miały okazję poruszać się i zadbać o swoje zdrowie.

Więcej informacji: exploring.pl

Dlaczego outsourcing pracowniczy jest tak popularny?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*