Java Developer – czym się zajmuje i ile zarabia?

java

IT najlepiej rozwijającym się sektorem

Wzrost zainteresowania zawodami z sektora IT jest jednym z trendów ostatnich lat na rynku pracy. Programista to zawód, który w dobie nowoczesnych technologii jest niezbędny i odporny na kryzysy gospodarcze. W dodatku miejsc pracy w tym zawodzie przybywa, a osób na to stanowisko nadal brakuje – zwłaszcza kandydatów z doświadczeniem. 

Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że pracodawcy szukają pracowników do rozwijających się firm i projektów. Szukasz informacji, jak wygląda praca Java Developera, a także, ile można zarobić?

Czym zajmuje się programista Java?

Czym właściwie zajmuje się programista i jakie cechy powinien mieć, by być skuteczny w tym, co robi? Java to język programowania, który szybko stał się bardzo popularny. Do zadań Java Developera należą m.in. analiza problemów i szukanie rozwiązań oraz ich wdrażanie, tworzenie i rozwijanie oprogramowania, aplikacji, gier, stron internetowych, a także sporządzanie dokumentacji technicznej i testowanie wdrażanych przez siebie rozwiązań. Nie każdy programista ma te same zadania – zakres obowiązków zależy od doświadczenia developera, projektu i potrzeb pracodawcy.

Ile zarabia programista Java?

Zarobki w branży IT to jeden z najczęściej pojawiających się tematów wśród osób, które chcą zostać programistami lub zmienić zawód na związany z nowoczesnymi technologiami. Szukając odpowiedzi na pytanie, ile zarabia Java Developer, można znaleźć wiele sprzecznych danych. Pensje programistów Java są różne – ich wysokość zależy od doświadczenia pracownika, jego wykształcenia i kwalifikacji, od wielkości miasta i profilu firmy, a także formy zatrudnienia – Java Developer często pracuje na kontraktach B2B.

Według danych z raportu Sedlak & Sedlak młodszy specjalista Java otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 5.527,00 zł brutto. Programista Java z doświadczeniem może liczyć na pensję rzędu 8.719,00 zł, a z tytułem seniorskim nawet na pięciocyfrowe wynagrodzenia – 11.756,00 złotych. 

Dużo ogłoszeń znajduje się m.in. w firmie skupiającej ekspertów IT, Edge1s.com. Polecamy oferty pracy – programista Java Developer: https://www.edge1s.com/pl/kariera/java_developer/.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*