Czy można otrzymać dofinansowanie na służbowe wyjazdy? Na to pytanie odpowiada ekspert

2

Firmowe wyjazdy są codziennością w wielu polskich firmach. Pracownicy jeżdżą często i różnych kierunkach. Trzeba więc liczyć się z tym, że jest to spora inwestycja. Czy jest możliwe otrzymanie dofinansowania na wyjazdy firmowe? O tym rozmawiamy z Pawłem Wójcikiem, doradcą biznesowym.

- Czy firmowe wyjazdy rzeczywiście są konieczne, czy jest to jedynie niepotrzebny wydatek, który można sobie odpuścić?

– Czasem można spotkać się z myśleniem, zupełnie niesłusznym, że wyjazdy firmowe, szczególnie te integracyjne, w rzeczywistości są jedynie sposobem na oderwanie się od firmy, a pracownicy jedynie imprezują i nic z takich wyjazdów nie wynoszą. Tymczasem większość takich wyjazdów jest organizowana w połączeniu z różnego rodzaju szkoleniami, które mają za zadanie dać pracownikom nową wiedze, wyposażyć w nowe umiejętności czy podnieść ich kwalifikacje zawodowe. Szkolenia prowadzone na wyjazdach są bardzo intensywne, a przy tym efektywne. Nauka w miejscu innym niż firmowe biuro pozwala lepiej skupić się na przekazywanym materiale. Wyjazdy są więc potrzebne i mają dużą wartość, a to przekłada się na lepsze funkcjonowanie firmy niemal natychmiast po powrocie pracowników z tego wyjazdu.

- Wiele firm, szczególnie tych dopiero rozwijających się, nie dysponuje zbyt dużym budżetem na dokształcanie pracowników. Czy w takim razie muszą one całkowicie zrezygnować z wyjazdów?

– Absolutnie nie. Warto rozejrzeć się po różnego rodzaju dofinansowaniach, zarówno z funduszy unijnych, jak i krajowych. Aktualnie bardzo dobrze funkcjonuje różnego rodzaju wsparcie przedsiębiorczości, szczególnie tej niewielkiej. Jest więc możliwe otrzymanie dofinansowania do szkoleń , także tych wyjazdowych. Dzięki temu można przeprowadzić ciekawe wyjazdy firmowe bez konieczności angażowania wielkich środków firmowych. Owszem, wiąże się to ze spełnianiem wielu warunków czy wypełnianiem sterty dokumentacji. Jednak zdecydowanie warto, jeśli weźmiemy pod uwagę, że można w ten sposób otrzymać spore pieniądze na wyjazdy, szkolenia i i po prostu rozwój biznesu. Pamiętajmy, że kto się nie rozwija, ten w rzeczywistości nie stoi w miejscu, a po prostu się cofa.

- Jak dobrze zorganizować wyjazd firmowy, aby wszystko przebiegło zgodnie z założeniami?

pomoc drogowa autostrada Świecko- Ważna jest przede wszystkim dobra organizacja i planowanie. Takich przedsięwzięć nie należy realizować na ostatnią chwilę. Muszą być dobrze zaplanowane z wielotygodniowym, a czasem wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Każdy element takiego wyjazdu ma znaczenie, warto więc podczas przygotowań odhaczać punkt po punkcie. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która zajmie się organizacją wyjazdu firmowego od początku do końca. Ciekawe usługi na wysokim poziomie można znaleźć na przykład na https://www.staremiasto.pl/zasada-fair-play/. Firma oferuje doskonałą organizację różnego rodzaju wyjazdów, dzięki czemu osoby prowadzące biznes mogą spać spokojnie i mieć pewność, że każdy element wyjazdu firmowego będzie przemyślany i zrealizowany zgodnie z planem.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*