CIT-8 – co warto wiedzieć?

główne_15_800x532

Każdy człowiek powinien dbać o kwestię własnych podatków. To obowiązek, który niesie za sobą dorosłość i podjęcie pracy. A jeśli człowiek zdecyduje się na zostanie przedsiębiorcą, przed nim jeszcze więcej różnego rodzaju działań i obowiązków podatkowych. Dlatego prowadzenie własnej działalności gospodarczej, zatrudnianie ludzi i działanie na polu biznesowym nie jest dla każdego. To zajęcie dla ludzi operatywnych, energicznych, potrafiących szybko podejmować decyzje, a przy tym skrupulatnych i dokładnych. Opóźnienia w płaceniu podatków, brak rozliczenia na czas – to wszystko może powodować bardzo poważne problemy dla przedsiębiorcy. Dlatego należy zawsze trzymać rękę na pulsie. A w przypadku płacenia podatków czy konieczności składania deklaracji, bardzo pomaga fakt, że nie trzeba w tym celu wychodzić z domu – wystarczy Internet.

  1. Zadbaj o kwestie podatkowe
  2. Termin składania deklaracji
  3. CIT-8 – zmiany

Zadbaj o swoje podatki

Zadbaj o swoje podatki, druk CIT-8 to coś, co jako przedsiębiorca powinieneś doskonale znać. Wszystko dlatego, że podatnikami CIT są spółki kapitałowe w organizacji, jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej – z wyjątkami, do których zalicza się: spółka jawna, cywilna, partnerska, komandytowo-akcyjna i komandytowa, a także osoby prawne. Istnieje jeszcze mnóstwo innych osób, spółek czy organizacji, które mają obowiązek płacenia CIT, dlatego należy zawsze sprawdzać, czy masz taki obowiązek, jeśli nie jesteś tego pewnym.  Zadbaj o własne podatki, to pozwoli zaoszczędzić ci mnóstwo stresów, frustracji i czasu, którego nie będziesz musiał tracić na wyjaśnianie sytuacji.

cit-8

Wydłużony termin składania deklaracji

Warto wiedzieć, że rok 2020 przyniósł wydłużenie terminu składania deklaracji. Wszystko to spowodowane zostało, oczywiście, sytuacją panującą na świecie związaną z pandemią wirusa. Dlatego w 2020 roku termin składania deklaracji wyznaczony został do końca maja. Do ostatniego dnia tego miesiąca też przedłużony został też termin zapłaty podatku CIT. Wcześniej trzeba było o to zadbać do końca marca. W niektórych przypadkach termin ten jest jeszcze dłuższy i został wyznaczony na koniec lipca.

CIT-8 – co się zmieniło w 2020 roku?

Rok 2020 przyniósł sporo zmian dotyczących podatku CIT. Na przykład CIT-8 online to już nie jest wybór, to twój obowiązek. W 2020 roku złożysz deklarację właśnie tylko przez Internet. W dodatku zrobisz to niezależnie od liczby osób, które zatrudniasz. Można w tym celu skorzystać z funkcji płatnego e-podpisu.

undefined

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*