Czym charakteryzują się wysokiej klasy dywany do salonu?

56 dywan i kanapa_800x533

Modny i stylowy dywan może okazać się najlepszą wizytówką salonu, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać odpowiedni model. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać elegancki dywan, mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy albo projektanta aranżacji wnętrz.

Splot ma znaczenie

Odwiedzając sklep z dywanami DywanyWitek warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar, materiał i cenę, ale również na splot, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Dostępne na półkach sklepowych dywany różnią się między sobą oczywiście nie tylko samym surowcem, ale również rodzajem splotu oraz wysokością samego runa. W dzisiejszych czasach rekordy popularności biją niesamowite dywany shaggy. Mowa tutaj oczywiście o popularnych włochaczach, które mają dość luźny splot i długie włosy. Dywany do salonu tego typu są bardzo puszyste i ciepłe, dlatego też doskonale sprawdzą się w sezonie zimowym. Włochacze idealnie sprawdzą się nie tylko w nowoczesnym salonie, ale również w sypialni.

Jakie dywany wybrać do salonu?

W salonie idealnie sprawdzą się dywany pętelkowe, które wyróżniają się oryginalną ozdobną fakturą. Godne polecenia są przede wszystkim modele, które tworzą charakterystyczny splot typu scroll. Jeżeli chodzi o samo runo, to można postawić nie tylko na rewelacyjny welur, ale również na saxon, który po dłuższej przerwie ponownie powraca do mody. W często użytkowanych salonach idealnie sprawdzą się dywany kędziorkowe, które jak powszechnie wiadomo zaliczane są do najtrwalszych. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że producenci coraz częściej mieszają poszczególne włókna, dzięki czemu są w stanie zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Coraz większą popularność zdobywa cięte i pętelkowe włókno, dzięki któremu można uzyskać niepowtarzalny trójwymiarowy wzór.

Cenne wskazówki przy wyborze dywanu

Jeżeli chodzi o jakość, to głównym wyznacznikiem jest oczywiście ilość punktów pęczków na jeden metr kwadratowy. Jak łatwo się domyślić, im jest ich więcej, tym oczywiście z większą jakością mamy do czynienia. W dzisiejszych czasach najlepiej sprzedają się dywany wełniane tkane maszynowo, które mogą mieć nawet 1,2 mln pęczków. Jeżeli chodzi o dywany syntetyczne, to mają one zazwyczaj od 100 000 do 700 000 pęczków. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić szczególną uwagę na wagę. Wełniane dywany do salonu ważą zazwyczaj 850 g (1 m2). Jeżeli chodzi o dywany z materiałów syntetycznych, to ich waga może osiągnąć nawet 3 000 g na 1 m2. Cięższe dywany są oczywiście lepsze i droższe, ale pamiętać należy o tym, że mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy przy ich transporcie i wnoszeniu do salonu.

Podkład ma znaczenie

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby wybierając dywany do salonu zwrócić uwagę na ich podkład. Producenci oferują podkłady wykonane z dość twardej i rozciągliwej juty naturalnej albo syntetycznej. Materiały te charakteryzują się dużą odpornością na wilgoć. Coraz większą popularność zyskuje podkład z gąbki albo specjalnej pianki.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*