Masaż na bolące plecy – na jakie korzyści możesz liczyć?

pexels-anna-tarazevich-6560304

Dlaczego warto skorzystać z masażu przy bólu pleców? Masaż pleców na ból pleców jest jednym z najlepszych sposobów łagodzenia bólu tego rodzaju. U dorosłych ból pleców jest częstym problemem – nic więc dziwnego, że korzystanie z tzw. masażu biurowego staje się coraz bardziej popularne.

Odpoczynek, lekarstwa, ciepło i lód to niektóre metody leczenia bólu pleców, ale nie da się ukryć, że to właśnie masaż bólu pleców może być najbardziej korzystny dla złagodzenia objawów.

Zalety masażu na ból pleców

To prawda – masaż kręgosłupa pomaga zmniejszyć stan zapalny i skurcze w dotkniętym bólem obszarze, jednocześnie zmniejszając napięcie mięśni. Masażysta może zlokalizować przyczynę bólu i podjąć takie kroki, aby się jej pozbyć. Terapia masażem może być również pomocna dla osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów kręgosłupa.

Spójrzmy bliżej na najważniejsze zalety masażu stosowanego na ból pleców:

• Redukcja stresu i zwiększenie relaksu.
• Zmniejszenie bólu oraz bolesności i napięcia mięśni.
• Poprawa krążenia, energii i czujności.
• Obniżenie tętna i ciśnienia krwi.
• Poprawa funkcji odpornościowych.

Masaż ma inne zalety niż tylko łagodzenie bólu. Z racji tego, że regularny masaż pomaga Twojemu ciału zachować lepszy poziom relaksu, nowoczesny masaż aktywnie działa na rzecz poprawy ogólnego stanu zdrowia. Zapewnia to lepszy sen, mniej stresu i wzrost poziomu endorfin, które w naturalny sposób poprawiają nastrój.

Zwiększone krążenie, które odprowadza produkty przemiany materii z narządów wewnętrznych i wysyła do mięśni świeżo natlenioną krew, pozwala organizmowi lepiej pracować po masażu. Zwiększona elastyczność to kolejna zaleta masażu pleców, ponieważ zwinne stawy i rozluźnione mięśnie pozwalają na większy zakres ruchu. Jeśli chcesz poznać więcej zalet wynikających z takiego regularnego masażu (zwłaszcza dla osób pracujących w biurze) przeczytaj również.

Jaki jest najlepszy rodzaj masażu na ból pleców?

Chcesz wiedzieć, jaki jest najlepszy masaż na ból pleców? Zróbmy zatem szybki przegląd najlepszych masaży łagodzących ból pleców. Wśród nich na pewno znajdziesz ten rodzaj masażu na ból pleców, który pomoże Ci bardzo łatwo złagodzić ból pleców.

Masaż tkanek głębokich na ból pleców

Jest to jeden z najlepszych masaży na ból pleców. Masaż tkanek głębokich nie jest jednak dla tych, którzy chcą się zrelaksować. W tego rodzaju masażu na bolące mięśnie wywierany jest silny nacisk, wpychając je tak daleko, jak jest to fizycznie możliwe.

Masaż tajski na ból pleców
Masaż tajski ma nieco bardziej duchowe dziedzictwo, ponieważ został stworzony przez mnichów buddyjskich tysiące lat temu. Terapeuta będzie ustawiał Twoje ciało w różnych pozycjach i wykorzystywał masę swojego ciała do rozciągania określonych mięśni, może to wydawać się dziwnie intymne. Jest to niczym joga, ale bez wysiłku fizycznego.

Masaż prenatalny na ból pleców

Kobiety w ciąży mogą bezpiecznie skorzystać z masażu prenatalnego. Zalety masażu w tym okresie są znaczące. Może rozluźnić napięcie mięśni, zmniejszyć stres i zmniejszyć bóle fizyczne związane z ciążą.

Podobnie jak masaż szwedzki, masaż prenatalny wymaga niewielkiego nacisku. Terapeuta skoncentruje się na częściach ciała, w tym na nogach, biodrach i dolnej części pleców. W zależności od tego, jak wygodnie się czujesz, możesz w nim być częściowo lub całkowicie rozebrana.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*