Aranżujemy wnętrza biurowe – czy musimy zatrudniać architekta?

bristol-myers-squibb-module-e-office-renovation

Planowanie przestrzeni biurowej to niełatwe zadanie. Musi ona bowiem łączyć w sobie elegancję i ładną stylistykę z wygodą i funkcjonalnością. Warto więc zadbać o to, by wszystko było profesjonalnie wykonane. W tym celu sprawdzi się dobry architekt wnętrz. W aranżacji przestrzeni biurowej dobry architekt wnętrz jest konieczny, jeśli chcemy, by przestrzeń była urządzona nie tylko stylowo, ale również wygodnie i funkcjonalnie. Specjalista zadba o to, by wszystkie elementy wnętrza były do siebie odpowiednio dopasowane, a jednocześnie zaplanuje wszystkie niezbędne instalacje. Dzięki temu można będzie mieć pewność, że po wykonaniu wszystkich prac remontowych wszelkie urządzenia będą działały bez problemu, bo będzie je gdzie podłączyć. Najczęstszym błędem podczas remontów przestrzeni biurowych jest bowiem brak dbałości o to, by w odpowiednich miejscach znajdowały się przyłącza elektryczne. A to spory problem z późniejszym umiejscowieniem urządzeń biurowych. Czasem zdarza się, że już po zakończeniu remontu trzeba zmieniać położenie instalacji, co wiąże się z dodatkowym kuciem ścian i prowadzeniem kolejnych prac. Wydłuża to znacznie prace remontowe, a także zwiększa ich koszt.

Meble nie tylko efektowne, ale też funkcjonalne

pobrane (23)Urządzając wnętrze biura warto zadbać o to, by wszystkie elementy aranżacji były wysokiej jakości. To dbałość nie tylko o wizerunek biura, ale również w jego bezproblemowe użytkowanie przez długi czas. Na uwagę zasługują przede wszystkim meble, które muszą być komfortowe i ergonomiczne. Nawet, jeśli jakieś meble ciekawie się prezentują w katalogu i chcielibyśmy mieć je jako reprezentacyjny element wnętrza, nie zawsze będą one miały rację bytu. Im bardziej designerskie i nowoczesne meble, tym bowiem trudniej użytkuje się je na co dzień. A trzeba pamiętać, że pracownicy przy meblach biurowych spędzają kilka czy kilkanaście godzin dziennie. Muszą więc być one wygodne i komfortowe, gdyż dzięki temu wykonywanie codziennych obowiązków jest o wiele przyjemniejsze.

Pamiętaj o drzwiach zewnętrznych i wewnętrznych

W aranżacji biurowej przestrzeni warto zwracać uwagę także na te elementy, które pełnią funkcje reprezentacyjne, między innymi drzwi wewnętrzne (polecamy http://www.vero.kalisz.pl/). To właśnie one są widoczne na pierwszy rzut oka dla każdego z zewnątrz. Powinny być one spójne z innymi elementami wystroju, a jednocześnie odpowiednio zabezpieczone przed włamaniem. Dobre drzwi antywłamaniowe, wyposażone w wiele skutecznych zamków to gwarancja, że nikt niepowołany nie wejdzie do wnętrza firmy, gdy będzie ona na przykład w weekend zamknięta. Drzwi wewnętrzne również zasługują na uwagę, gdyż są ważnym elementem wystroju. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzają się drzwi wykonane ze szkła, które sprawiają, że przestrzeń staje się optycznie większa. Szkło nie musi być całkowicie przezroczyste, świetny efekt dają drzwi ze szkłem lekko przydymionym. Dzięki temu pomieszczenia są od siebie oddzielone i pracownicy mają komfort, że nikt im nie będzie zaglądał przez drzwi.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*