Frez vhm do aluminium – co warto wiedzieć?

frezy vhm do aluminium

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że porządne frezy do twardego metalu, niestety bardzo słabo radzą sobie z obróbką materiałów miękkich. Osoby, które chcą pracować na aluminium powinny więc jak najszybciej rozejrzeć się za stosownymi frezami.

Jakie frezy do aluminium warto wybrać?

Przy obróbce aluminium doskonale sprawdzą się frezy z węglików spiekanych. Większość renomowanych producentów do produkcji frezów vhm stosuje węgliki drobnoziarniste, które mogą pochwalić się dużą wytrzymałością. Konstrukcja tych frezów opiera się nie tylko na tytanie, ale również na chromie i wolframie.

Czym charakteryzują się palcowe frezy vhm do aluminium?

Jeżeli chodzi o obróbkę aluminium, to w pierwszej kolejności warto postawić na produkty monolityczne, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Frezy tego typu mogą pochwalić się lepszą wytrzymałością od frezów niepokrywanych. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej frezy płaskie i kuliste. Te pierwsze wykorzystywane są głównie do standardowej obróbki. Frezy vhm kuliste wykorzystywane są z kolei przy frezowaniu precyzyjnym i specjalistycznym.

Frezy stożkowe i tarczowe do aluminium

Stożkowe frezy do aluminium wyróżniają się specjalnym zaokrągleniem części roboczej, dlatego też wykorzystywane są głównie do obróbki konturów i frezowania przed spawaniem. Tarczowe frezy do aluminium, to nic innego jak tradycyjne frezy nasadzane, które wykorzystywane są na szeroką skalę w maszynach CNC. Producencie mogą zaproponować frezy tarczowe z ostrzami prostymi oraz frezy z ostrzami na przemian skośnymi. Frezy vhm tego typu można wykorzystać do obróbki płytkich rowków.

Więcej: https://www.cnc-sklep.pl/pl/c/Frezy-VHM-do-aluminium-metali-miekkich/2

Nie tylko aluminium

Oryginalny frez vhm do aluminium doskonale nadaje się nie tylko do skrawania metalu miękkiego, ale również do obróbki wielu innych materiałów. Mowa tutaj między innymi o miedzi, mosiądzu, drewnie albo różnorodnych tworzywach sztucznych. Frezy vhm mogą pochwalić się nie tylko wydajnością, ale również szybkością pracy, dzięki czemu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami.

O czym należy pamiętać?

Wybierając nowy frez vhm do aluminium warto zwrócić uwagę również na liczbę ostrzy. Do standardowego frezowania przeznaczone są frezy z 1-2 ostrzami. Przy zdecydowanie bardziej zaawansowanych pracach przydać może się większa liczba frezów. Warto zwrócić uwagę również na tzw. “średnicę części chwytowej”. W dzisiejszych czasach stosuje się frezy do aluminium 6, 8, 16 i 20 mm. Godne polecenia są frezy od renomowanych producentów, którzy mogą pochwalić się wieloma pozytywnymi referencjami. Na koniec warto dodać, iż obróbka skrawaniem wymaga dobrej jakości narzędzi po to by nasz końcowy produkt był jak najlepszej jakości.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*