Produkcja lodów w Polsce czyli jakie lody jemy?

recipe-image-legacy-id--560491_11

Lody są jednym z najczęściej wybieranych słodkości w okresie letnim. Ze względu na swoje właściwości, wybierany przez całe lato, aby ochłodzić i zapewnić orzeźwienie. Jak jednak wybrać takie lody, które oprócz orzeźwienia nie będą źródłem konserwantów i niezdrowych substancji?

Jakie składniki?

Podstawą zrobienia dobrych lodów jest lód, jajka, śmietana oraz walor smakowy, na przykład owoce czy laska wanilii- wedle własnych preferencji- oraz cukier. Ten ostatni nadaje lodom słodycz, bez której nie wyobrażamy sobie lodów, jednak ważne, aby jego ilość w porcji lodów nie była za wysoka. Trudno jest znaleźć lody składające się tylko z wyżej wymienionych składników, dlatego też czytajmy etykiety oraz zwracajmy uwagę, który produkt znajduje się na którym miejscu w liście składników.

Od razu można zdyskwalifikować lody, na czele których składników znajduje się cukier- pierwszy składnik znajdujący się na liście znajduje się w lodach w największej ilości, a nie szukamy lodów, które składają się w dużej mierze z cukru. Najlepiej wybrać lody, w składzie których na pierwszym miejscu znajduje się śmietanka. Lepiej nie wybierać lodów, które posiadają w swoim składzie glukozę, fruktozę lub syrop składający się z dwóch wymienionych składników.

Czego się wystrzegać?

Jeśli znajdziemy w składzie lodów, takie składniki jak karagen, olej palmowy, piperonal, octan benzylu, aldehydy czy guma guar, należy od razu zrezygnować z ich zakupu. Warto poszukać alternatywy, jaką są lody tradycyjne czy sorbety.

Lody tradycyjne – hit czy ściema?

Coraz większą popularnością cieszą się tzw. lody tradycyjne. Produkt wyrabiany codziennie na miejscu, w kawiarniach i lodziarniach są dostępne w ograniczonej ilości i liczbie smaków, ale za to są gwarantem świeżości i produkcji na bieżąco. Szukając więc zdrowych lodów warto wybierać opcję, jaką są lody tradycyjne, bowiem są dużo zdrowsze niż jego tradycyjne odpowiedniki.

A może samodzielna produkcja?

szkiełkowanieJeśli nie chcemy lub z różnych powodów nie możemy jeść lodów kupionych w sklepie, możemy postawić na samodzielną produkcję. Jakie są zalety samodzielnego wytwarzania lodów? Przede wszystkim robiąc samodzielnie chłodne desery mamy pewność jakości składników, które wykorzystujemy do produkcji, nie mówiąc o produkcji takiego smaku lodów, jaki najbardziej lubimy. Kolejnym plusem samodzielnego zrobienia lodów jest to, że można je tworzyć „na bieżąco”, czyli w takiej ilości, jaka będzie dla nas wystarczająca. To także wpływa na jakość i świeżość wytwarzanych samodzielnie lodów. Jest to więc dobra sposobność dla osób szukających świeżych lodów.

Jak znaleźć lody bez sztucznych dodatków?

Na rynku jest wiele rodzajów i smaków lodów, jednak nie wszystkie są odpowiednie i w pełni zdrowe. Jak więc wybrać odpowiednie lody, które będą charakteryzować się nie tylko walorami smakowymi, ale również były zdrowe i posiadały jak najmniej chemii? Podstawową rzeczą jest czytanie etykiet i sprawdzanie składu. Wszystkie składniki, które wydają nam się podejrzane dyskwalifikują lody.

Więcej o produkcji lodów znajdziesz na stronie http://www.braciakoral.pl/

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*