Jak Handlować na Rynku Surowców?

01

Handel surowcami leży u podstaw każdej cywilizacji. Złotem, srebrem, cukrem i innymi surowcami handluje się na świecie od wielu stuleci. Niegdyś problematyczny proces wymagający dużego nakładu czasu i pieniędzy, dziś prowadzony może być online, za pośrednictwem dowolnego urządzenia lub komputera stacjonarnego z dostępem do Internetu.

Korzystając z możliwości, jakie oferuje nam platforma Vestle, surowcami obracać można na naprawdę wiele sposobów. Poprzednio znana jako iForex, Vestle posiada ponad 20 lat doświadczenia w branży, cechując się indywidualnym podejściem do każdego klienta i posiadaniem najnowocześniejszych technologii. Z Vestle handlować możesz tylko jednym towarem, bądź też wybrać instrumenty handlowe z różnych kategorii. Wszystko zależy od Ciebie, Twoich strategii i umiejętności.

Oferta Platformy Vestle

Korzystając z platformy transakcyjnej Vestle, otrzymasz dostęp do bogatej oferty kontraktów na różnicę kursowe (CFD). Nie ważne czy zainteresowany jesteś obracaniem ropą, czy też wkroczyć chcesz na rynek srebra – każda osoba znajdzie coś dla siebie. Dostęp do produktów możliwy jest z każdego urządzenia z dostępem do Internetu, a serwis oferuje również platformy dostępne na najbardziej popularne systemy – Android i iOS.

Całość handlu odbywa się za pośrednictwem kontraktów CFD (z angielskiego Contract For Difference), co oznacza kontrakt na różnice kursowe. Korzystając z CFD naprawdę nie stajesz się posiadaczem instrumentu bazowego, a jedynie spekulujesz na temat zmiany ceny danego instrumentu.

Na platformie Vestle znajdziesz wszystkie narzędzia, które będą Ci potrzebne do zarządzania, otwierania i stałego monitorowania wielu transakcji naraz. Ponadto, firma zapewnia również profesjonalne szkolenia, kalendarz ekonomiczny, wskaźniki rynkowe i kursy na żywo. Vestle oferuje również zasoby informacyjne, szczegółowe artykuły, samouczki i szkolenia 1-na-1.

Jak Handlować z Platformą Vestle?

Wykorzystując kontrakty na różnicę kursową zarobić możesz podczas każdej zmiany kursu danego instrumentu. Wszystko opiera się o opcje „kup” i „sprzedaj”, dzięki której zarobisz, nawet jeśli dany surowiec będzie tracił na wartości. Co więcej, wykorzystać również można dźwignię finansową, która pozwoli Ci na zwiększenie stopy zwrotu kapitału własnego. Na przykład, inwestując 10000 zł z dźwignią wynoszącą 1:10, otrzymasz 100000 zł siły nabywczej.

Pamiętaj – handel surowcami wiąże się z możliwością utraty części lub całości posiadanego kapitału. Jak możesz zmaksymalizować zyski, równocześnie minimalizując ryzyko? Po pierwsze, na ceny surowców mogą wpływać czynniki zewnętrzne, powodując wahania cenowe. Wykorzystując to – przyczynić się one mogą do zwiększenia Twoich szans na pomyślną transakcję. Czynniki, które w największym stopniu wpływają na wahania cen to:

  • Pogoda i klęski żywiołowe
  • Preferencje konsumentów i postęp technologiczny
  • Wydarzenia geopolityczne
  • Zmiany w opodatkowaniu

Na przykład, niższe opodatkowanie oleju opałowego przyczynić się może to zwiększenia ceny i wolumenu danego kontraktu CFD, pozwalając tym samym na łatwiejszy i zyskowny handel tym surowcem.

Ponadto, zakup lub sprzedaż jakiegokolwiek kontraktu CFD powinno być przemyślaną decyzją, opartą o przemyślaną analizę rynku i historii cenowej danego instrumentu. Posiadając plan, pułap ceny wejściowej w rynek oraz jasno zdefiniowane poziomy „stop loss”, w znaczącym stopniu zwiększasz swoją szansę na odniesienie sukcesu handlując na globalnych rynkach finansowych. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, Vestle posiada ogrom materiałów edukacyjnych, pozwalając Ci stać się aktywnym i samodzielnym inwestorem. Swoją przygodę z handlem możesz rozpocząć, odwiedzając stronę główną serwisu Vestle, lub też zakładkę „pierwsze kroki”.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*